לקבלת הצעת מחיר מלאו הטופס

X

קירוי בריכות ציבוריות

   

בריכות ציבוריות רבות בוחרות להמשיך ולתת שירות לציבור המתרחצים גם בעונת החורף. אך באופן טבעי, בריכה שפתוחה וחשופה לאיתני הטבע אינה יכולה להמשיך ולפעול לאורך כל השנה. הפתרון הטוב ביותר הוא קירוי הבריכה. אילו סוגים של קירוי מתאימים לבריכות ציבוריות? מהם היתרונות של קירוי בריכות ציבוריות ומה ההבדל בין קירוי בריכה פרטית לציבורית?

קירוי בריכה

אילו סוגים של קירוי מתאימים לבריכות ציבוריות?

למרות שבאופן עקרוני ניתן להשתמש בכל סוג של קירוי לבריכות ציבוריות הנפוץ ביותר הוא מעיין חדר הנבנה סביב הבריכה. הקירוי קבוע, אך ישנה גם אופציה לקירוי שניתן להזיז אותו בעזרת מנגנון חשמלי. קירוי מסוג זה בנוי מסגרת מתכת עמידה וחזקה במיוחד.

מה היתרונות של קירוי בריכה ציבורית?

  • הגדלת הכנסה בחורף – בריכות שחייה ציבוריות שמקורות בחורף מאפשרות שימוש לאורך כל השנה. בעונת החורף לא ניתן להשתמש בבריכה ללא קירוי. עבור באי הבריכה, במיוחד מנויים, קירוי בחורף הוא חובה של ממש. האפשרות להמשיך ולהשתמש בבריכה בחורף מאפשרת למקום גם הכנסה מחוגים ומועדוני ספורט לאורך כל השנה.
  • חיסכון – קירוי בריכה בקיץ מצמצם אידוי ולכלוך. ככל שאפקט האידוי מצומצם יותר כך נדרש פחות מילוי מים בבריכה. ככל שהבריכה נשארת נקייה יותר מעלים, לכלוך ואבק כך יש צורך בפחות תחזוקה. אלו מתרגמים לחיסכון בעלויות התפעול הכלליות של הבריכה.
  • בקרת אקלים – קירוי בריכות ציבוריות מאפשר להכניס מערכות מיזוג אוויר ובקרת אקלים מתקדמות הן בקיץ והן בחורף. בלחיצת כפתור אפשר לחמם או לקרר את שטח הבריכה. בנוסף, עצם הקירוי מוריד את המעלות בקיץ שכן הוא חוסם חלק מקרני השמש.
  • שמירה על בריאות המתרחצים – בריכה מקורה נקיה יותר, האוויר במתחם הבריכה בריא יותר. בנוסף להגנה שהקירוי עצמו מספק ניתן להתקין גלאי כלור ומערכות אוורור מתקדמות שישמרו על איכות האוויר במתחם הבריכה.
  • שמירה על פרטיות – כאשר בריכה ציבורית מקורה, היא מספקת פרטיות רבה יותר עבור משתמשי הבריכה. הדבר חשוב במיוחד בבריכות ציבוריות בהן יש רחצה נפרדת לציבור הדתי.
  • עיצוב – קירי הבריכה יכול בהחלט להשתלב בעיצוב הכללי של המקום ולהוסיף אלמנט עיצובי מרשים. ניתן לתכנן את הקירוי בשילוב אדריכלי ובעיצובים מגוונים מאוד החל מסגנון יוקרתי ומודרני ועד לסגנון מסורתי ושמרני.

מה ההבדל בין קירוי בריכה פרטית לציבורית?

ההבדל המשמעותי ביותר בין קירוי בריכה פרטית לציבורית הוא היקף הפרויקט. באופן וטבעי בריכות פרטיות קטנות יותר מבריכות ציבוריות שרובן הן חצי אולימפיות ודי גדולות. בבריכות ציבוריות יש לא פעם גם בריכת פעוטות או אפילו בריכה נוספת. הקירוי המשמש בבריכות ציבוריות גדול וגבוה יותר ובדרך כלל יבנה כמבנה חצי קבוע שניתן לפתוח ולסגור באמצעים חשמליים. בבריכות פרטיות ישנן אופציות אחרות שמתאימות יותר לשימוש בייתי כולל מנגנון פתיחה ידני, קירוי בריכה מלא לחורף לבריכה ללא שימוש ועוד.

האם הקירוי קבוע?

בבריכות ציבוריות שפתוחות לקהל המתרחצים גם בחורף לרוב מתקינים קירוי קבוע. הקירוי בנוי מקורות מתכת וגוף פלסטי קשיח בצורת חצי כיפה. את הקירוי ניתן לפתוח ולסגור. הקירוי כולל מנגנון חשמלי ואפשר לתכנן ולהרכיב אותו בגדלים וצורות שונות במידת הצורך. אופציה נוספת עבור בריכות שפתוחות רק בחודשי הקיץ הוא קירוי זמני בעזרת צליות גדולות.

קירוי בריכות
אוהלי ישראל
אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.

לוגו אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.

מאמרים נוספים