לקבלת הצעת מחיר מלאו הטופס

X

אוהל צבאי

   

אוהל צבאי הוא סוג של מותג איקוני, אותו אוהל ירוק שרובנו מכירים מתקופת הצבא. האוהל הצבאי שימש דורות של חיילים וכוחות הביטחון באותה הצורה והסגנון. היום, למרות שצה"ל העביר את מרבית הפעילות למבנים קבועים, האוהל הצבאי עדיין נמצא בשימוש למגוון מטרות צבאיות לצד שימושם שונים במגזר הפרטי. מה ההבדל בין אוהל צבאי לאוהלים אחרים? ממה הוא עשוי?

מה ההבדל בין אוהל צבאי לאוהלים אחרים?

ההבדל הגדול הוא בצורת האוהל והחומרים ממנו הוא עשוי. אלו מאוד ספציפיים. גודלו של האוהל וצורתו מוכתבים על ידי נהלים ותווי תקן. לא כמו אוהלי קמפינג למשל או אוהלים לאירועים, האוהל הצבאי נועד לשימוש ארוך טווח ולכן הוא עמיד במיוחד, מתוכנן לשהייה ארוכה ובדרך כלל גם גדול יותר מאוהלי קמפינג וסיירות. אך ההבדל הגדול ביותר הוא ככל הנראה צבעו של האוהל – אותו ירוק צבאי שלא ניתן למצוא באוהלים אחרים.

ממה עשוי אוהל צבאי?

אוהל צבאי חייב לעמוד בתווי תקן מחמירים הן מבחינת צורתו והן מבחינת החומרים מהם הוא עשוי. החומר הנפוץ ביותר הוא PVC, יריעות בד סינטטי חזק ועמיד במיוחד. החומר דוחה מים, עוזר לשמור על טמפרטורה חמימה בחורף וקרירה בקיץ. חומר נוסף הנמצא בשימוש הוא בד קנבס, בד קל משקל ועמיד ועמיד בפני עובש. המסגרת של אוהלים צבאיים עשויה מפלדה וכך גם המחברים עשויים מפלדה מגלוונת. האוהל עמיד מאוד, חזק ויציב. 

האם אוהל צבאי עמיד לגשם?

בהחלט, אוהל צבאי העשוי PVC, עמיד לגשם כולל גשמים חזקים. המטרה של אוהל צבאי היא ללא ספק להיות עמיד בפני כל מזג אוויר כולל רוחות חזקות וגשמים. בתוך אוהל צבאי אפשר לשהות גם אם הטמפרטורות יורדות וגם אם מזג האוויר סוער. כשהאוהל מורכב בצורה נכונה ומחוזק היטב לקרקע הוא יכול לעמוד גם בפני רוחות חזקות ולא רק גשמים. בנוסף, אוהלים צבאיים עשויים כך שהם עמידים בפני עובש. לכן מזג אוויר טחוב ורטוב לא יפגע בשלמות האוהל ולא יעודד צמיחה של עובש שעלול לפגוע בשוהים באוהל ובציוד יקר, מזון ואביזרים בתוך האוהל.

אוהל בתל נוף למשרד הביטחון
אוהל בתל נוף למשרד הביטחון

אוהל צבעי מתנפח

סוג פחות נפוץ של אוהל צבאי הוא האוהל המתנפח. אוהלים אלו מגיעים במספר צורות כולל אפשרות לשילוב ציוד גדול. אוהלים אלו מתנפחים בקלות עם משאבה ומוקמים במהרה. אוהלי מתנפחי מן הסוג הזה משמשים בעיקר בעתות חרום וכאשר יש צורך בהקמת אוהל תוך זמן קצר.

איך מרכיבים אוהל צבאי?

הקמה של אוהל צבאי אינה מורכבת במיוחד ולא שונה מהרכבה של כל אוהל בעל מסגרת. אוהלים מהסוג הזה מוקמים על ידי כוחות הביטחון וההצלה בתנאי שטח מגוונים מאוד החל משטחים עירוניים ועד שטחים הרריים. כמו כן, אוהלים צבאיים משמשים גם במגזר הפרטי למחנאות, נדרש ידע מסוים בהקדמתם אך לא מדובר על משימה בלתי אפשרית. כמובן שמי שמבקש לשכור אוהל צבאי או בסגנון צבאי ולא רוצה להקים אותו בעצמו יוכל להיעזר בשירותי הקמה ופירוק.

אוהלי ישראל בשירות כוחות הביטחון וההצלה

חברת אוהלי ישראל מספקת אוהלים מסוגים שונים, בגדלים מגוונים למטרות רבות כולל עבור שירותי הביטחון וההצלחה. בעתות חירום, לא אחת, האוהלים מגויסים לטובת כוחות הביטחון ליצירת מבני התארגנות, חמ"ל, לשימוש בשטחים פתוחים ועירוניים ולמגוון רחב מאוד של מטרות. בדומה לעתות חירום בעבר, גם היום מרבים האוהלים של החברה הגויסו לטובת המאמץ המלחמתי במסגרת מלחמת "חרבות ברזל".

אוהלי ישראל
אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.

לוגו אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.

מאמרים נוספים