לקבלת הצעת מחיר מלאו הטופס

X

אוהל לגינה

   

כשאנחנו חושבים על המילה "אוהל" בדרך כלל הכוונה היא לאוהל זמני לקמפינג, אולי אוהל לאירוע תחת כיפת השמיים. רובנו לא מודעים לכך שאוהלים יכולים לשמש כמבנים לכל דבר ועניין גם בגינות פרטיות והם פתרון מצוין לשימושים כמו חיפוי בריכה, כמחסן ולמעשה כמבנה לכל מטרה שאנו זקוקים לה.

האם אפשר להקים אוהל בכל גינה פרטית?

בגדול התשובה היא כן, בהחלט. שלא כמו מבנים אחרים, אוהלים לא דורשים במרבית המקרים אישורי בניה או התערבות כלשהי של הרשות המקומית כאשר הם מוקמים בגינות פרטיות. מבחינה תכנונית, ניתן להקים אוהל בגינה פרטית בכל עונות השנה, כזה המתאים לשימוש זמני או קבוע, אוהל בכל גודל כמעט וכמעט בכל תוואי שטח (למשל גינה עם שיפוע).

למה משמשים אוהלים בגינות פרטיות?

אוהל בגינה פרטית יכול לשמש למספר מטרות:

  • כמחסן – השימוש הנפוץ והקלאסי של אוהל לגינה הוא כמחסן. אוהלים אלו משמשים כמבנים חצי קבועים בקמעונאות, חקלאות ותעשייה והינם עמידים, בנויים להחזיק מעמד משך שנים ומגיעים במגוון גדול של גדלים ובהתאמה אישית. הקמה של אוהל המשמש כמחסן בגינה פרטית הוא פתרון מצוין לכל מי שזקוק למחסן במחיר משתלם ובאיכות גבוהה.
  • חדר נוסף – אוהל קונסטרוקציה עם חיפוי קשיח יכול לשמש כחדר לכל דבר ועניין, יחידת דיור למתבגר או להשכרה וכדומה.
  • חיפוי בריכה – למי שיש בריכה בחצר ורוצה לחפות אותה כדי לשמור על ניקיון בקיץ וטמפרטורה נעימה בחורף יכול להיעזר באוהל לחיפוי בריכות.
  • הצללה – השימוש הקלאסי של אוהל בגינה פרטית הוא להצללה. אוהלי הצללה קיימים במספר דגמים כאשר הפשוט ביותר הוא אוהל "שנטי" המורכב מעמודים ותומכות עליהם מורכב בד החוסם את קרני השמש. דגמים אחרים של אוהלים יכולים לשמש כהצללה כאשר קירות האוהל מורמים בקיץ ומאפשרים כניסת אוויר אך תקרת האוהל שומרת מפני קרני השמש.
  • סגירת חורץ למרפסת – סגירת חורף בעזרת בדי אוהל לפרגולה או מרפסת לא דורשת לרוב אישור בניה והיא פשוטה וקלה מאוד להרכבה ותפעול.
  • מטבח חוץ – למי שמחזיק במטבח חוץ וזקוק ל"חדר" עבורו אוהל הוא הפתרון האידיאלי. הקמה של אוהל כזה קלה ומהירה יותר ממבנה קבוע, היא מאפשרת לפתו ולסגור את המטבח במהירות ובקלות לפי צרכי השימוש ולרוב תהיה פות יקרה מאפשרויות אחרות.

האם חייבים לקנות אוהל או שניתן לשכור אותו?

אוהלים אפשר לרכוש בהתאמה והזמנה אישית או מתוך מלאי קיים בחברות העוסקות בתחום. אם הצורך הוא זמני כמו למשל אירוע משפחתי בחצר הבית הרי שאין כמובן צורך לרכוש אוהל. אך כאמור אם מדברים על אוהל שאמור לשמש כמבנה לכל דבר ועניין הרי שלרוב, האופציה של רכישה כדאית יותר ובמקרים רבים האפשרות של אוהל בהזמנה אישית והתאמה מדויקת לגינה הספציפי של הלקוח היא האפשרות הטובה ביותר. כך ניתן לקבל מבנה שמשתלב בצורה אידיאלית עם העיצוב בחצר הבית או בגינה וניתן לשנות את גודלו וצורתו לפי הצרכים המדויקים של כל משפחה.

איך מתאימים את האוהל לגינה?

את ההתאמה של סוג האוהל, גודלו, החומרים ממנו הוא עשוי וצורתו עושים יחד עם חברת האוהלים. חברה מקצועית ומנוסה תדע לקחת בחשבון את צרכי הלקוח והיבטי בטיחות ולהמליץ על סוג האוהל הטוב ביותר. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את תוואי השטח, המשטח עליו האוהל יוקם (דשא מול בטון למשל) ולכמה זמן הוא עתיד להיות מוקם בגינה (חשוב מאוד למשל אם הוא עתיד להיות מבנה חצי קבוע למשך חודשים ארוכים או שנים).

מה עוד חשוב לדעת על אוהל לגינה?

כמו כל מבנה, זמני או קבוע, ישנה חשיבות גבוהה מאוד להרכבה ובניה בטוחה שלו. ההיבט הראשון שישי לשים לב אליו הוא בניה עמידה, חזקה ונכונה שיכולה לעמוד ברוחות, גשמים ושמש חזקה (שעשויה לגרום לבלאי לכיסוי האוהל עם הזמן) ומקובעת לקרקע באופן יציב ובטיחותי. בנוסף, חשוב להעריך כמה שיותר במדויק כמה עומס האוהל עתיד לשאת למשל האם נרצה לתלות על תומכות האוהל תאורה או לקבע מדפים וכדומה. כמו כן, מומלץ מאוד לרכוש או לשכור רק אוהלים שמגיעים עם אחריות מתאימה וכמובן אפשרות להרכבה ופירוק על ידי החברה כך שנוכל להיות בטוחים שהאוהל אכן עומד בכל תקני הבטיחות הרלוונטיים.

אוהל לגינה
אוהלי ישראל
אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.