לקבלת הצעת מחיר מלאו הטופס

X

קירוי פרגולה

   

קירוי פרגולה מתאים לכל מקום בו ישנה פרגולה – בתים פרטיים, מרפסות, מסעדות, בתי מלון, בתי הארחה, אולמות אירועים, אולמות כנסים, אזורי המתנה מכל סוג, מרפאות הכוללות אזור חוץ, גני ילידם ובתי ספר ועוד. אפשר לקרות פרגולה רק בחלקה העליון ולספק הצללה, ניתן לעשות קירוי מלא לקראת החורף ואפילו לכלול מערכות לחימום וקירור. קירוי פרגולה יכול להיעשות מבד אוהלים או מPVC- ואפילו כ"סגירת חורף" (פרטים בהמשך) חצי קבועה. האפשרויות מרובות הן מבחינת העיצוב של הקירוי והן מבחינת החומרים ממנו הוא עשוי.

מה ההבדל בין קירוי פרגולה ל"סגירת חורף"?

המונח "סגירת חורף" משמש בדרך כלל בענף המסעדנות כדי לתאר סגירה של אזור ישיבה חיצוני לקראת עונת החורף כדי להמשיך להשתמש בו גם כשמזג האוויר הופך לגשום וקר. את הסגירה עושים או בעזרת בניית קירות זמניים (לרוב עשויים חלונות זכוכית או PVC על גבי מסילות, ממש כמו חדר לכל דבר ועניין) או לעיתים על ידי קירוי ביריעות שקופות, כמו אוהל. בהתאם לאווירה הרצויה, לעיצוב ולתקציב ניתן להתאים "סגירת חורף" לכל מסעדה. מסעדות רבות כוללות פרגולה באזור הישיבה החיצוני וכל מה שנדרש לעשות כדי להגן על הסועדים בחורף הוא לסגור את הפרגולה עם יריעות מכל צדדיה. למעשה ההבדל היחיד בין "סגירת חורף" לקירוי לקראת החורף הוא סמנטי בלבד.

האם קירוי פרגולה דורש אישורי בניה?

התשובה לשאלה זו עשויה להיות מורכבת כשמדובר על קירוי קבוע או חצי קבוע העשוי חלונות של ממש. מי שמבקש לעשות קירוי פרגולה מסוג זה מומלץ לו לברר את העניין לעומק מול הרשות המקומית שלו כדי לוודא שאכן אין צורך באישורי בניה לכך. לאומת זאת, כאשר מדובר על קירוי פרגולה בעזרת אוהל שאינו קבוע במרבית המקרים אין כל צורך בכל אישור בניה שכן האוהל הוא סך הכל כיסוי זמני מפני מזג האוויר. קירוי בעזרת אוהל אינו דורש אישורי בניה אם כי כדי להיות בטוחים במאת האחוזים גם במקרה זה, ובמיוחד אם מדובר בבית עסק, כדאי לבדוק מול הרשות המקומית שכן לעיתים עסקים נדרשים לאישורים שבתים פרטיים לא מחויבים בהם.

איך בוחרים את סוג הקירוי הנכון?

ישנן מספר אופציות לקירוי פרגולה הן עבור בתים פרטיים והם עבור עסקים. הבחירה בסוג הקירוי, החומר ממנו הוא עשוי, האם מדובר על קירוי קבוע או זמני וכן תלויה רבות במטרה שלו  – האם רק כהצללה לקיץ? האם קירוי מלא לחורף? האם מדובר על אזור ישיבה שצריך לחמם או לקרר וכן הלאה. בהתאם לכל הנתונים ולאחר הגדרת הצרכים של הפרויקט ניתן לבחור בסוג הקירוי הנכון. כמובן ששיקולי תקציב יכנסו למשוואה וחברה מקצועית העוסקת בתחום תדע לכוון כל לקוח וכל פרויקט הן בהתאם צרכיו ודרישותיו והן לאור התקציב הקיים.

למה חשוב להתייחס בהתקנת קירוי פרגולה?

קירוי פרגולה אמנם נשמע כמו משימה פשוטה אך חשוב לזכור שבסופו של דבר מדובר על מבנה, גם אם זמני וגם אם עשוי מבד אוהלים, שחייב להיות יציב, איכותי ובטיחותי. לכן, קירוי מכל סוג חשוב שיעשה קודם כל על ידי חברה מקצועית ומנוסה שתוכל להבטיח מוצר איכותי, עמידה בסטנדרטים גבוהים ותקני בטיחות. בנוסף, חשוב מאוד שהצוות שמרכיב את האוהל יהיה מקצועי ובעל ניסיון בהתקנת הקירוי הספציפי שהוזמן. כמובן שתכנון הקירוי חייב להיעשות באופן מדויק ולאור הבנת הדרישות ההנדסיות של הפרגולה שהוא עתיד להיות מותקן בה.

אוהל קונסטרוקציה ענק עם מפתח

איך לבחור חברה לקירוי פרגולה?

ניסיון, הסמכה ומקצועיות הן דרישות בסיסיות בבחירת כל נותן שירות והן לא פחות חשובות גם בבחירת חברה לקירוי פרגולה. כדי לבחור חברה מוצלחת כדאי לבדוק את הניסיון שיש לה בתחום, כמה שנים היא קיימת, במה בדיוק היא עוסקת והאם הצוות שלה אכן מקצועי ומוסמך. בנוסף, חשוב לבדוק האם הקירוי עצמו איכותי, האם הוא מיוצר תחת בקרה נאותה (ניתן לבקש מסמכים ותעודות המעידות על איכות המוצר) והאם הוא עומד בתקנים ישראליים. כמו כן, מומלץ להימנע מהצעות מחיר נמוכות במיוחד או כאלו שלא כוללות את ההתקנה עצמה או לא מספקות אחריות כלל. בחירה של חברה מקצועית לביצוע הפרויקט תבטיח הן קירוי איכותי ויציב והן עיצוב נאה ומדויק.

אוהלי ישראל
אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.