לקבלת הצעת מחיר מלאו הטופס

X

אוהל תעשייתי

אוהלי ישראל – לא רק אוהלים

אוהל תעשייתי למכירה או להשכרה

כל מה שחשוב לדעת על אוהלים תעשייתיים

אוהלים לתעשייה הם בדרך כלל אוהלי קונסטרוקציה בעלי מסגרת מתכת חזקה ומחברים עמידים מאוד. הם מתוכננים הנדסית באופן מוקפד וספציפי לצרכי הפרויקט ובהתאם לתקנים המקובלים בתעשייה הרלוונטית.

אוהל תעשייתי למגוון מטרות

האסוציאציה הראשונה של מרבית האנשים למילה "אוהל" היא קמפינג – מבנה קטן וזמני העשוי מוטות ובד. אך אוהלים איכותיים, גדולים וחזקים יכולים לשמש למגוון מטרות שלא קשורות כלל למבנה קטן וזמני. אוהלים אפשר להקים על מסגרת אלומיניום או ברזל עם קירוי מסוגים שונים לעמידות גבוהה במיוחד. אוהלים אלו משמשים בתעשיות רבות למגוון מטרות. מה ההבדל בין אוהל "רגיל" לאוהל תעשייתי? מה השימושים הנפוצים של אוהלים בתעשייה? מה חשוב לדעת לפני שרוכשים אוהל תעשייתי?

אוהל בגדרה

מה ההבדל בין אוהל תעשייתי לאוהל רגיל?

ישנם כמה הבדלים משמעותיים בין אוהל "רגיל" העשוי מסגרת מתכת פשוטה ומכוסה בבד לבין אוהל תעשייתי. אוהלים רגילים משמשים לאירועים פרטיים או עסקיים, יכולים לשמש גם עבור אירועי ענק בהם אלפי משתתפים ולעמוד כמבנה למשך שבועות. אלו אוהלים איכותיים אך המטרה שלהם זמנית ולרוב, שוכרים אותם ולא רוכשים. לאומת זאת, בתעשייה מקוב לרכוש אוהל כמבנה לכל דבר ועניין. אמנם קל להזיז אותו ממקום למקום אם יש בכל צורך, לפרק אותו בהתאם לצרכי הלקוח ולהקים מחדש בעת בה הוא נחוץ אל לרוב, אוהלים אלו מחליפים מבנים קבועים.

הבדל נוסף הוא בסוג האוהלים. אוהלים לתעשייה הם בדרך כלל אוהלי קונסטרוקציה בעלי מסגרת מתכת חזקה ומחברים עמידים מאוד. הם מתוכננים הנדסית באופן מוקפד וספציפי לצרכי הפרויקט ובהתאם לתקנים המקובלים בתעשייה הרלוונטית. הבדל נוסף הוא לא רק בסוג המסגרת של האוהל אלא גם הקירוי שלו. אוהלים תעשייתיים ניתן לקרות לא בבד פשוט אלא גם בד PVC חזק מאוד, עמיד בפני קרינת UV ויכול לעמוד בתקופת עבודה אינטנסיבית.

מהם השימושים לאוהל תעשייתי?

כמחסן לוגיסטי – ככל הראה השימוש הכי נפוץ לאוהל תעשייתי הוא כמחסן לוגיסטי. מחסנים לוגיסטיים משמשים במגוון תעשיות כולל תעשיית המזון, הקמעונאות והחקלאות. אוהל תעשייתי בהיותו עמיד במיוחד, מלווה בתווי תקן תואמים תעשייה הוא יכול לשמש כמבנה קבוע או חצי קבוע אך בו זמנית גמיש בתכנון וניתן להעברה בקלות יחסית למבנה בטון. שימוש שכיח הוא עבור עודפי ייצור שזקוקים לאחסנה עד לפינוי שלהם.

אחסנת ציוד בחורף – מדינת ישראל אומנם התברכה במזג אוויר קיצי וחמים לאורך רוב השנה, אך בחודשי החורף יש צורך להגן על ציוד תעשייתי שלרוב לא זקוק למבנה מיוחד. באוהל גדול ועמיד אפשר לאחסן ציוד רב כולל מיכון, ארגזים, שקים, ריהוט, חביות וכל ציוד נוסף. כמו כן, ניתן לאחסן רכבים מכל סוג, כלי בנייה גדולים, מלגזות, משאיות ועוד.

בקמעונאות – שימוש נפוץ לאוהלים גדולים במיוחד הוא בענף הקמעונאות. הדבר מקובל מאוד במיוחד בתקופות בהן נדרש להחזיק מלאי גדול (סביב החגים למשל) וזמין. ניתן להקים אוהל תעשייתי בכל גודל וצורה כמעט כך שיתאים לכמות וסוג המוצרים הדורשים אחסנה. אוהלים מסוג זה יכולים להיות גדולים במיוחד כך שניתן להקים מחסן לוגיסטי זמני גדול מאוד כולל כזה שמשאיות יכולה לפרוק סחורה לתוכו ומלגזות יכולות לנוע בתוכו.

בתי מלאכה – בתי מלאכה מסוגים שונים עושים שימוש במבנים תעשייתיים זמניים או חצי קבועים לייצור ומכירת פריטים. בתי מלאכה כמו נגריות, זגג, מסגריה, מתפרה וכדומה אפשר בהחלט לנהל היטב בתוך אוהל תעשייתי. עקרונית, כל עוד האוהל מתוכנן נכון ועמד בכל הדרישות של התעשייה הספציפית אפשר אפילו להקים קו ייצור שלם בתוכו.

האנגר – אוהל תעשייתי אפשר לבנות לא רק כמעט בכל רוחב ואורך אלא גם לגובה רב. הקונסטרוקציה של האוהל עמידה וחזקה וכאשר היא מתוכננת נכון ניתן לבנות אותה לגבהים מרשימים במיוחד. כך אפשר לתכנן אוהל מסוג זה כהאנגר למטוסים, לכלים גבוהים במיוחד, לאחסנת רכבים ועוד.

בחקלאותבענף החקלאות נעשה שימוש רב באוהלים מסוגים שונים. בחקלאות, עונתית מטבעה, נדרשים מבנים שיכולים לנוע ממקום למקום בקלות לצד מבנים קבועים שמשמשים כבתי מיון ואריזה, מגורי עובדים, לאחסון ציוד ועוד. אוהל תעשייתי הוא בדיוק מסוג המבנים הללו.

באתרי בניה – אתרי בניה דורשים מבנים הן לצוותי הניהול והעובדים והן עבור ציוד. פתרון מצוין למבנים אלו הוא אוהל תעשייתי. אוהל עמיד במיוחד שניתן להתקין בו גם רצפה וגם מערכת מיזוג אוויר יכול לשמש במקום קרוואן לצוות ניהול האתר, כחדר מנוחה לעובדים או לאחסון ציוד קטן. אוהלי ענק יכולים לשמש לחיפוי האתר בחורף או מהשמש הקופחת, לאחסון ציוד גדול במיוחד כולל כלי עבודה כבדים ועוד.

בפרויקט תשתיות – בדומה לאתרי בניה, פרויקטי תשתיות גדולים דורשים גם הם אזורי אחסנה ופעילות לעובדים. אך כאן נדרשת מוביליות רבה יותר כדי לאפשר למבנים הללו לנוע ככל שהעבודה מתקדמת. אוהלים מטבעם קלים לפירוק והרכבה ויכולים לזוז יחד עם התקדמות העבודות. שלא כמו קרוואן אין צורך בכלים כבדים כדי להעביר אותם ממקום למקום.

אוהל תעשייתי ותקני בטיחות

אוהלים המיוצרים לשימוש פרטי, עבור אירועים ועבור מטרות זמניות (כמה שעות עד שבועיים-שלושה) חשוב שיעמדו בתקני בטיחות ויחזיקו בתווי תקן רלוונטיים. אך כשמדובר על אוהל תעשייתי הדבר חשוב פי כמה וכמה. בתעשייה, לא ניתן להקים אוהל שאינו עומד בדרישות הבטיחות המחמירות של האתר בו הוא מוקם. מעבר לכך, בטיחות העובדים ושלום הציוד מחייבת זאת. על אוהל מסוג זה להיות מיוצר תחת תווי תקן המבטיחים ייצור איכותי ועמיד, עליו להיות מוקם ומורכב באופן שיתאים לתקני בטיחות באתר ותקנים ישראליים רלוונטיים. אלו כוללים לא רק קיבוע של האוהל לקרקע אלא גם עמידות בפני קרינת UV, עמידות לרוחות ועוד.

איזה ציוד נלווה ניתן להתקין באוהל תעשייתי?

באופן עקרוני, כל ציוד נלווה שניתן להכניס למבנה קבוע ניתן להכניס לאוהל תעשייתי למשל: ריהוט ומידוף, חיבור למערכת חשמל לצרכי תאורה ופעילות שוטפת, חיבור למערכת מים, מערכות מיזוג אוויר, מערכות כיבוי אש ועוד. אוהל תעשייתי אפשר גם לחלק חלוקה פנימית כך שלמשל באזור האחסנה לא תהיה מערכת מיזוג אוויר ואילו באזור הפעילות המרכזי כן. אפשר לתכנן את כל המערכות הנלוות וכל הציוד הנלווה מראש כך שיתאים בדיוק לצרכי הפרויקט.

האם עדיף לשכור אוהל תעשייתי או לרכוש?

בתעשייה לרוב מקובל לרכוש אוהל ולא לשכור. ישנן מקרים בהם אכן שוכרים אוהלים זמניים כמו למשל בקמעונאות לצורך הגדלת שטוח חנות על חשבון מגרש חניה למשל. הדבר מתרחש בעיקר בתקופות עמוסות במיוחד או כשרוצים לייעד חלק ספציפי בחנות למטרה מסוימת למשל עבור ציוד חזרה לבית הספר, לקראת חגים וכדומה.

היתרון ברכישת אוהל לתעשייה הוא ביכולת לתכנן את האוהל לפי מידות ספציפיות לדרישות של הלקוח. אוהל כזה מתוכנן הנדסית מראש על כל הפיצ'רים שהפרויקט דורש כולל פתחים במיקום מסוים, חלוקה פנימית, גישה למערכות מיזוג אוויר, חשמל ומים ועוד.

איך לבחור חברה להקמת אוהל תעשייתי?

אוהל תעשייתי אינו שווה ערך לאוהל לאירועים או למחנאות. נדרש כאן ידע מאוד מסוים, יכולות תכנון הנדסי ברמה גבוהה וכמובן הרכבת האוהל על פי כל הדרישות והתקנים הרלוונטיים לתעשייה. לא כל חברה להשכרת ומכירת אוהלים יכולה לעמוד בפרויקט מורכב וגדול שכזה. חברה אשר מציעה את השירות חייבת להיות מנוסה מאוד, עם צוות קבוע ומיומן. כמובן שאמינות היא פרמטר חשוב לא פחות, חברות אמינות יציעו הצערת מחיר הוגנת אך רווחית עבורן ויספקו שירות איכותי. מומלץ לבחון בזהירות גדולה הצעות מחיר נמוכות במיוחד שייתכן ומגיעות מחברות שאינן מחזיקות בניסיון הדרוש לבניית אוהל תעשייתי. בנוסף, על החברה להיות מסוגלת לעמוד בלוחות זמנים צפופים, לספק שירות מלא כולל תחזוקת האוהל במידת הצורך, הרכבה ופירוק.

אוהלי ישראל
אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.