לקבלת הצעת מחיר מלאו הטופס

X

אוהל קונסטרוקציה

אוהלי ישראל – לא רק אוהלים

אוהל קונסטרקציה למכירה או להשכרה

כל מה שחשוב לדעת על אוהלי קונסטרוקציה

כשאנחנו חושבים על אוהלים להשכרה, התמונה הראשונה שעולה למרבית האנשים היא של אוהל לאירועים, כזה העשוי שלדת אלומיניום, חיפוי קל ומפורק בסיום האירוע. אלו הם אכן האוהלים הנפוצים לאירועים כמו חתונות, כנסים, עבור שימושים קצרים ועוד. אך ישנה קטגוריה נוספת של אוהלים והם אוהלי הקונסטרוקציה – אלו הם שילוב של אוהל סטנדרטי ובנייה קלה ויכולים לשמש כמבנה לכל דבר. מה זה בעצם אוהל קונסטרוקציה? מה מיוחד בו ואיך בוחרים חברה לתכנון והקמת אוהל מסוג זה?

דוגמאות לאוהלי קונסטרוקציה

אוהל שקוף קונסטרוקצית אלומיניום במכון ויצמן

אוהל קונסטרוקצית אלומיניום במכון ויצמן

אוהל קונסטרוקצית אלומיניום במידות 9X8 מ׳ עם קירות זכוכית ורצפה ייעודית

אוהל קונסטרוקציה ענק עם מפתח

אוהל קונסטרוקציה לקירוי גג ללא יריעות עבור טקס

אוהל במפתח 20 מ' רוחב על 50 מ' אורך גובה צד 4 מ' גובה שיא 7.52 מ'.

אוהל ענק

אוהל קונסטרוקציה עם במה ומיזוג עבור אירוע במכון ויצמן

אוהל מפתח 20' על 30 מ' אורך גובה צד 3 מ' גובה שיא 6.50 מ'.

אוהל קונסטרוקציה ענק לקרוי ואחסנה

אוהל קונסטרוקציה לקירוי ואחסנה

שירותי השכרת במות משמשים בארגון כנסים, הופעות ועוד

אוהל ענק לשדה התעופה

אוהל זכוכית עבור שדה התעופה

אוהל במידות 15 מ' רוחב על 30 מ' אורך עם קירות זכוכית לכל צידי האוהל.

אוהלים קונסטרוקציה ענקיים לקרוי בריכה

אוהל קונסטרוקציה לקירוי בריכה בבצרון

2 אוהלים בהתאמה מיוחדת לקירוי בריכה יל פי דרישה של הלקוח. אוהל אחד במידות 12 מ' על 20 מ' אורך גובה צד 3 מ' בגג עגול. ואוהל במידות 15מ על 25 מ' בגג עגול גובה צד 3 מ' עם קירות זכוכית ודלתות.

אוהל ענק

אוהל קונסטרוקציה עבור אירוע באצטדיון יד אליהו

אוהל במידות 15 מ' רוחב על 40 מ' אורך גובה צד 4 מ' גובה שיא 6.5 מ' עבור אירוע באצטדיון.

אוהל קירוי ענק למגרש ספורט

קירוי בריכה בצהלה

אוהל במידות 20*35 מ'

אוהל קונסטרוקציה ענק

קירוי עליון מעל מטוס

אוהל במידות 30X30 מ' המשמש כקרוי מטוס ישראר

אוהל קונסטרוקציה ענק לבריכה נגד גשם

אוהל קונסטרוקציה לכיסוי בריכה

אוהל בהתאמה אישית בכפר שמריהו

אוהל חיצוני ענק

אוהל קונסטרוקציה חיצוני

אוהל בהתאמה אישית בגבולות

אוהל ענק לבריכה

אוהל קונסטרוקציה ענק לבריכה

זוית פנימית לאוהל בהתאמה אישית בגבולות

מה זה אוהל קונסטרוקציה?

מרבית האוהלים להשכרה, אלו שמשמשים כאולמות אירועים ניידים, עבור צרכים כמו אירועים פרטיים ומסחריים (תערוכות, כנסים וכד') עשויים שלדת אלומיניום וכיסוי PVC רגיל. אוהלים אלו ניתנים להרכבה ופירוק בקלות ומטרתם היא לשמש כמקום זמני עבור אירוע נקודתי. לאומת זאת, אוהלי קונסטרוקציה יכולים להיות מוקמים בדיוק באותה נקודה משך שנים, ניתן אמנם לפרק ולהרכיב אותם עבור צורך זמני אך בבסיסם מדובר באוהלים שמסוגלים לעמוד בשימוש רצוף בתאי שטח בכל מזג אוויר.

מה מיוחד באוהל קונסטרוקציה?

ההבדל העיקרי בין אוהל "רגיל" לאוהל קונסטרוקציה הוא חוזקו. אוהל קונסטרוקציה מחוזק בברזל מגולוון בשיטות חיזוק מתקדמות. בנוסף, הוא מקובע לקרקע כך שגם רוחות חזקות לא יוכלו להזיזו. מעבר לשלד האוהל, גם הכיסוי שלו עמיד במיוחד – ניתן למצוא אוהלים מסוג זה בכיסוי PVC חזק מאוד בתפירה מיוחדת, עם או בלי חלונות, כניסות לפי דרישות הלקוח, כיסוי שקוף או אטום. מדובר באוהלים חזקים במיוחד המתאימים לכל עונות השנה ואפילו לתנאי שטח. את האוהל אפשר להשאיר במקומו משך שנים ללא צורך בתחזוקה מיוחדת או חיזוק. יתרון נוסף הוא האפשרות להקים את האוהל גם על שטח שאינו ישר, עובדה שהופכת אותו לאידאלי לשימושים צבאיים, עבור גופים כמו תנועות נוער העושות פעילויות שטח ועוד.

למה משמשים אוהלי קונסטרוקציה?

ניתן להשתמש באוהל קונסטרוקציה למגוון גדול של מטרות. מכיוון שמדובר באוהל חזק במיוחד עם שלד עמיד במיוחד אפשר להשתמש בו לא רק לאירועים וצרכים זמניים אלא גם כאוהל קבוע. למשל:

סגירות חורף

אוהלים אלו מאוד עמידים מפני מזג האוויר, אינם חדירים לגשם ולא רגישים לרוחות, גם חזקות. אפשר להשתמש בהם כסגירת חורף למרפסות, מסעדות, אולמות אירועים, כניסות לבנייני מגורים ובתי מלון ועוד.

אוהל קונסטרוקציה לתנועת הצופים ופעילויות בחיק הטבע

אוהלי קונסטרוקציה הם האוהלים הנבחרים על ידי גופים כמו תנועת הצופים ותנועות נוער העושות פעילויות בחיק הטבע. האפשרות להקים את האוהל על שטח שאינו ישר ועמידותו מפני פגעי מזג האוויר הופכת אותו לאידאלי למטרות אלו. ניתן למצוא אוהלים במגוון גדול של גדלים, החל מאוהלים קטנים המתאימים לכ-10 אנשים ועד לאוהלי ענק היכולים לשמש ממש כאולמות שינה ופעילויות שטח.

אוהל קונסטרוקציה צבאי

אוהלים מיוחדים העומדים בתקנים מחמירים המתאימים לשימושים צבאיים. אוהלים אלו משמשים את כוחות הביטחון וההצלה בתנאי שטח בעיקר. אך גם גופים פרטיים ואפילו אנשים פרטיים עושים שימוש באוהלים אלו לטיולי שטח ארוכים, לפעילויות גיבוש למשל, למועדוני טבע ורכיבה הכוללים מפגשים עם לינת שטח (במיוחד בתנאי חורף שכן הם עמידים ב-100% למים) ועוד.

כתחלופה למחסן

עבור אנשים פרטיים וגם עבור עסקים, ניתן להשתמש באוהל קונסטרוקציה כמחסן קבוע או זמני. האוהל כה עמיד וחזק עד כי ניתן להקים אותו ולהשאיר אותו במקומו במשך שנים וכך לחסוך את העלות של הקמת ותחזוקת מקום איחסון. הדבר נפוץ למשל בקמעונאות, חקלאות ושימושים מסחריים אחרים.

אחסון כלי רכב ועבודה

ניתן לתכנן ולבנות את האוהל למחסן לכלי עבודה גדולים וכלי רכב עם כניסה ויציאה נוחה מאוד. האוהל מותאם בגודלו וצורתו לכלי הרכב הדרושים (אין כמעט הגבלה) ומתוכנן כך שניתן יהיה לנוע בתוכו בנוחות.

אוהל קונסטרוקציה בכל גודל וצורה בהתאמה אישית

אחד הפיצ'רים הייחודיים של אוהלי קונסטרוקציה היא העובדה שמדובר במבנה שהוא בין אוהל לבין בניה קלה. למעשה, אוהלי קונסטרוקציה יכולים לשמש כמבנה קבוע לכל דבר ועניין כל עוד הם מתוכננים ככאלו. תכנון מראש בשילוב חברה בעלת ניסיון, מוצרים איכותיים ועמידה בתקנים של בניה קלה בשטח מאפשרים להשתמש באוהלים אלו לכל מטרה כמעט. אלמנט התכנון כולל לא רק את גודלו של האוהל אלא גם את צורתו המדויקת (שלא חייבת להיות מלבנית), כמות הפתחים והיציאות, גובהו, החומרים המדויקים ממנו הוא מיוצר, הדרך בה הוא מורכב, רצפת האוהל, בידוד והדרך בה הוא מקובע לקרקע. חברה מקצועית העוסקת באוהלי קונסטרוקציה יכולה לבנות אוהל על פי כמעט כל דרישה ולפי כמעט כל פרמטר כך שיתאים בדיוק לשימוש לו הוא נועד.

אוהל קונסטרוקציה מברזל מול אלומיניום

כשמדובר על אוהל חזק ועמיד במיוחד, עבור שימושים קבועים, שימושים הדורשים מבנה יציב במיוחד וכדומה ההעדפה היא שלדת ברזל מגלוון ומחברים מברזל. מבנה שכזה עמיד מאוד הן לפגעי מזג האוויר והן מפני תזוזה אקראית (למשל של מלגזה שפוגעת באחד המוטות של האוהל). אוהלי קונסטרוקציה מברזל נפוצים בתעשייה, עבור שימושים צבאיים (להם תקנים ספציפיים ודרישות מדויקות מאוד), משמשים כהנגרים ומחסנים וכדומה. פחות נפוצים אך בהחלט קיימים בשימוש הם אוהלי קונסטרוקציה עם שלדת אלומיניום ומחברים מברזל. אלו קלים יותר אך מעט פחות עמידים ומיועדים בעיקר למבנים חצי קבועים או אוהלים לשימושים קצרי טווח הדורשים בכל זאת עמידות גבוהה יותר מאוהלים רגילים.

מגוון אוהלים בהתאמה אישית

לכל מטרה

ניוד, הרכבה ופירוק של אוהלי קונסטרוקציה

הרכבת אוהל גדול במיוחד ו/או אוהל בקיבוע חזק, מבנה מותאם אישית, תחת תנאי שטח ומזג אוויר משתנים ועבור שימושים מסחריים, תעשייתיים וצבאיים אינה משימה פשוטה. כדי להרכיב את האוהל לצוות חייב להיות ידע הנדסי ופרקטי בהרכבת אוהלים מסוגים שונים וספציפית אוהלי קונסטרוקציה. הם חייבים להיות מוקמים תוך התחשבות בתקני בניה קלה, בטיחות ודרישות הרשות המקומית בה הם נמצאים, המתחם התעשייתי וכדומה. כמובן שפירוק של האוהל חייב גם הוא להיעשות באופן בטוח וללא סכנה למבנים סמוכים, אנשים העוברים ליד אתר הפירוק וציוד יקר ערך. ניוד אוהל קונסטרוקציה יש לעשות אך ורק על ידי כלי רכב גדול וכזה המיועד לכך מטעמי בטיחות (מדובר על מבנה גדול מאוד וכבד שיש להבטיח שלא יזוז מן המשאית ולא יגרום חלילה למפגע בכבישים וסכנה).

איזה ציוד נלווה ניתן להתקין בתוך אוהל קונסטרוקציה?

מכיוון שאוהל קונסטרוקציה הוא למעשה מבנה חצי קבוע, מעיין בניה קלה, ניתן להתייחס אליו כמו לכל מבנה אחר ולהתקין בו כמעט כל ציוד נלווה החל מרצפה ועד למיזוג אוויר. אוהלים אלו יכולים להיות מתוכננים תוך התחשבות מלאה בצרכי האנשים העובדים בהם, משתמשים בהם וכמובן ציוד ופעילות בתוך האוהל. את האוהל אפשר לחבר למערכת החשמל, להתקין בו תאורה, מערכת הגברה, מערכות כיבוי אש, מיזוג אוויר ובקרת אקלים, רצפה העומדת בתקנים שונים (למשל לצרכים רפואיים או תעשייתיים) וכמובן כל ציוד אחר כמו שולחנות, כיסאות, במה ועוד.

האם אוהלי קונסטרוקציה חייבים לעמוד בתקני בטיחות?

התשובה הפשוטה היא כן – בהחלט. כל אוהל כדאי שיהיה לו תו תקן המעיד על כך שהאוהל יוצר תחת תנאים קפדניים ומותאם לשימוש בטוח. כשמדובר על אוהלי קונסטרוקציה ישנה חשיבות גבוהה אף יותר לכך מכיוון שהם אמורים לעמוד בכל תנאי מזג האוויר, להיות עמידים למים ב-100% ולשמש בדרך כלל לזמן ארוך כמבנה לכל דבר.

אוהל קונסטרוקציה למכירה או להשכרה, מה עדיף?

ניתן לשכור אוהל קונסטרוקציה מוכן במידות משתנות אך עבור מרבית השימושים הקבועים ואפילו החצי קבועים לרוב, יותר משתלם לרכוש את האוהל. רכישה מבטיחה לא רק אוהל חדיש ואיכותי מאוד אלא גם התאמה מקסימלית שלו מבחינת גודל, צורה, פתחים ועוד.

מה היתרונות של אוהלי קונסטרוקציה על פני אוהלים אחרים?

היתרון הגדול ביותר הוא כמובן עמידותם של אוהלי הקונסטרוקציה. אוהלים רגילים אמורים לשמש כמבנים זמניים בלבד לכמה שעות עד שבועות ולא יותר מכך. אוהלים אלו עשויים שלדת אלומיניום וכיסוי PVC, הם מיועדים להשכרה ומגיעים במידות סטנדרטיות. הם אמנם יכולים לעמוד במידה מסוימת של גשם ורוחות לדוגמה אך אינם מיועדים לכל מזג אוויר ולא יעמדו למשל ברוחות חזקות וסופות. יתרון נוסף הוא גמישות תכנונית ועיצובית, כפי שראינו אפשר לתכנן את הקמתו של האוהל כמעט בכל צורה ועל פי כמעט כל דרישה של הפרויקט. העובדה שמדובר באוהל שניתן לפירוק מהיר יחסית למבנה בטון או מבנים תעשייתיים אחרים הופכת אותו גם למשתלם מאוד עבור שימושים אורכי טווח אך כאלו שאינם קבועים. למשל כמחסן לוגיסטי, לאחסנה של ציוד עונתי, כמבנה המיועד לתנועת נוער או מועדון ספורט, כקירוי לבריכה, כסגירת חורף לאולמות אירועים ועדו המון אפשרויות אחרות.

איך לבחור חברה להקמת אוהל קונסטרוקציה?

שלא כמו אוהלים אחרים, תכנון והקמה של אוהל קונסטרוקציה דורשים ידע וניסיון ספציפיים. העובדה שהאוהל מחוזק בברזל ובעזרת מחברים ייעודיים הופכת אותו ללא פשוט להקמה. תכנון האוהל לתנאי שטח למשל דורש ידע מאוד מסוים הכולל ניסיון בהקמה של אוהלים על גבי שטח שאינו תמיד ישר ובדרך כלל לא מוכן כלל להקמה של מבנה כלשהו. הקמתו של אוהל מסוג זה מחייבת משנה זהירות וידע מקצועי נרחב ולכן, חשוב לבחור רק חברה בה צוות הבקיא בהקמה של אוהלי קונסטרוקציה. כמובן שהאוהל עצמו חייב להיות באיכות טובה ומיוצר תחת תנאי בקרה נאותים. אוהלים ללא תו תקן, אוהלים המיוצרים במזרח ללא בקרה וללא רישוי, אוהלים פגומים וכדומה אמנם עשויים להיות זולים יחסית לאוהלים איכותיים אך בטיחותם מוטלת בספק. בין אם מדובר על הקמה של אוהל ללינת שטח או בהקמה שלו לצורך סגירת חורף, כמחסן או שימושים אחרים, אין ספק שבחירת חברה בעלת ניסיון ומוצרים איכותיים חשובה מאוד.

אוהלי ישראל
אוהלי ישראל

משכירים אוהלים, ציוד לאירועים ובמות כבר 20 שנים במקצועיות ובאחריות.